Search

صفحه اصلی > دانش > محتوای
تجزیه و تحلیل بافندگی پارچه های پنبه ای با آب جت لوئم
Mar 17, 2016

در بافندگی از ماشین آلات جت آب، نخ پنبه به عنوان نخ بافته نشده در نظر گرفته شده است. عمل جرقه در یک فرآیند قرار دادن قوسی به دو باز باز می گردد. مقدار مناسب نخ ریسی اضافه شده قبل از اینکه یقه ی پیچیده بسته شود، برای کاهش طول یقه ی طناب بین لبه پارچه و نگهدارنده به علت حرکت فایل فولادی به دهانه طناب، که می تواند مشکل را حل کند که طول در شکستن نخ پنبه پایین تر از استوانه آب جت است. مشکل الزامات نخ را نمی توان بر روی جت آجری آب بندی کرد. و تخصیص معقول از زمان پرواز آزاد و پرواز محدود، روند تغییر طناب نخ از پرواز آزاد به پرواز را از پرواز آزاد به پرواز محدود به توقف پرواز، کاهش تنش قلاده در سمت قائم و کاهش عرض جابجایی سرعت نقص باعث بهبود راندگی رانندگی می شود.

water jet loom.jpg

جابجایی آچار آستر آب جت بر اساس آب است و نیروی تولید شده توسط جت آب برای رانندگی قوسی در انبار استفاده می شود. با توجه به ضریب اصطکاک زیاد اصطکاک آب به طناب نخی، نیروی کشش نخ را می توان افزایش داد، به طوری که جابجایی جت آب دارای ویژگی های سرعت بالا، عرض عرض، نویز کم و مصرف کم انرژی است. بنابراین، در حال حاضر برای بافتن فیبر هیدروفی فایبر استفاده می شود. . عملکرد پارچه های الیاف طبیعی بسیار عالی است و گستردگی انبساط آب جت با توجه به سازندگان سازنده آب جت تبدیل شده است. از طریق تمرین، نویسنده با موفقیت بافت پارچه پنبه ای را در آب جت بافته می کرد، مشکلات نخ پنبه را در جت بافتنی آب حل کرد و بافتن فیبر هیدروفیلی را با راندمان بالا و جت با استفاده از کم مصرف به دست آورد. هدف

 

1. ویژگی های عملکرد فیبر پنبه

چین یک کشور تولید کننده پنبه بزرگ با توزیع گسترده پنبه و عملکرد بالا است. فیبر پنبه برای مصرف رطوبت و تنفس بهتر از مصرف کنندگان است. مقطع عرضی فیبر پنبه دور کمر است و طول حفره حدود 85٪ طول کل فیبر است. شکل طولی یک منحنی مثل طناب دارد، طول آن 1000 بار تا 3000 برابر عرض است و گسترش آن بعد از آب حل نمی شود، طول عمر انقباض 7 تا 12 درصد است و طول انقباض در شکاف (2٪ انحنای ) 74٪ است، نرخ رطوبت استاندارد 11.1٪ است.


2. الزامات مورد نیاز برای نخ در آب جت

چرخه آب جت متکی به جریان آب برای رسیدن طناب است و پرواز نخی طلایی آزاد است. جریان آب باعث می شود که طناب و طناب و پارچه در مجاورت سد مرطوب، و به همین دلیل به شدت تحت تاثیر عوامل مانند تنوع، حالت و شکل سایبان. با توجه به شرایط مختلف، متالورژی متداول آب جت بیشتر برای بافندگی نخ ها با یک رطوبت از پیش تعیین شده کمتر از 10٪ و طول انقباض بیش از 8.8٪ استفاده می شود.

 

3. مشکلات و اقدامات مخالف هنگام بافتن نخ پنبه

از آنجایی که طول عمر فیبر پنبه 7٪ تا 12٪ است، نخ پنبه نخ از یک نخ پارچه نخی است. ثانيا، فيبر هيدروفوبيک گلهاي پروازي کمي دارد و به علت گل پرنده، پارکينگ را به دليل هيچ دليلي ايجاد نخواهد کرد. بیشتر، قطعات کلیدی باید به طور موثر تمیز شود.

3.1 زمان باز و بسته شدن گیره را تغییر دهید. گیره باز می شود تا رشته طناب را آزاد کند و چرخش قوسی را شروع کند. گریپور یک نخ قوسی را برای پایان دادن به جفت قوسی بسته می کند. گیره مکانیسم جابجایی آستانه آب جت است. بخش گمشده تنظیم موقعیت نسبی گیره گیر 1 و گیره گیر 2 طول مدت زمان گیرش باز است. هنگامی که شعاع ترکیبی بزرگ کامپوزیت های 1 و 2 در برابر روتور 3 محکم فشار می آید، بادامک لینک 4 به نوسان به سمت پایین حرکت می کند. از آنجا که لینک لنگر 4 و گیره 5 لینک در همان شفت ثابت است، لینک چمدان چرخش از 4 درایو شفت 6 برای چرخش، و شفت 6 درایو لینک گیرگر 5 به نوسان به سمت بالا، و بلند شفت گیر 8 برای بلند کردن چاقوی دیسک قابل حمل 9 به سمت بالا، در آن زمان نخ ریز آزاد می شود. هنگامی که شعاع کوچک ترکیبی از جربان کامپوزیت 1، 2 به تماس با روتور 3 محرک تبدیل می شود، اهرم چرخش 4 به سمت پایین تحت عمل بهار 7 حرکت می کند و باعث می شود لینک 5 گیره به سمت پایین حرکت کند و گیره شفت 8 حرکت پایین بهار 10 موجب می شود که دیسک 9 متحرک به سمت پایین حرکت کند، بافت در یک وضعیت محکم قرار دارد و طول طناب کشیده شده از نگه دارنده را نمی توان تغییر داد. نخ قالبی تقریبا موازی با فولاد خسته کننده در طول فرایند قرار دادن قوسی است. بنابراین، هنگامی که رشته نخ نخواهد خورد پس از انبار بسته شدن نخ نخواهد بود، نخ قیاسی از گیره به نخ پنبه موازی با سیلندر فولادی است و طول آن تغییر نمی کند. هنگامی که طوسی رانده می شود، طناب یک نخ قوسی را به سمت مسیر طاووس فشار می دهد و در آن زمان طناب نخ از طناب رشته ای به طول رسیده از طناب به سمت طناب می شود. اگر نخ یخی دوباره پر نگردد، نخ قالبی در معرض کشش بزرگ قرار می گیرد و طول نخی پنبه کوچک است که موجب می شود طناب نخ ریسی شود، به طوری که بافت بتواند به طور معمول انجام نشود، که نقطه اصلی آن است که آب جت می تواند نخ نخ نخ را نخ ببندد. به منظور حل این مشکل، لازم است که بخشی از نخ های طلایی را در طی فرآیند ضرب و شتم اضافه کنید تا طناب نخی نخی نخی را به دست آورید. موقعیت نسبی گیره گیر 1 و گیره گیر 2 بدون تغییر باقی می ماند، گیره بسته شده است قبل از اینکه سیم قرمز توسط نئون بسته شود، حفظ تنش و پایداری آستانه مناسب، و آستین بسته است، آستر در یک دولت کاملا کنترل شده است. پس از آن، اسپیندل حدود 315 است. هنگامی که یک نخ 1 بادامک 1 اضافه می شود، روتور 3 محرک به پایین به پایین فشار می یابد، به طوری که بادامک لینک 4 به سمت پایین حرکت می کند و لینک 5 دستگیره به سمت بالا چرخانده می شود و شفت دستگیره 8 به سمت بالا حرکت می کند تا چرخ دنده حرکتی 9 حرکت کند تا باز شود. در فرآيند ضرب و شتم بيل فولاد، نخ ريخته شده از طريق دارنده خارج مي شود تا جبران مساله اين است که طول طناب نخ بافت طناب کم است. در اسپیندل حدود 340. در این زمان، کامپوزیت نخ 1 طناب مکمل 1 از روتور 3 محفظه جدا شده است و نگهدارنده دوباره برای جلوگیری از بیش از حد کشیده شدن نخ قالی، بسته می شود و باعث خسارت های دیگر می شود.

3.2 تمیز کردن مینای دندان پنبه

با توجه به طول کوتاهی از فیبر پنبه، سطح نخ پنبه بیشتر پف کرده و به راحتی سقوط می کند. معمولا گل پرنده روی فیدر آفتاب، گیره، آشکار کننده قوسی و نازل سقوط می کند و باعث می شود فیدر آفتاب به طور غریزی کار کند و به آن متصل شود. این دستگاه نخواهند توانست قالی بافت شرکت را حفظ کند، نازل به طور غیرمستقیم کار می کند و وسیله نقلیه قائم به هوا بسته می شود. به طور کلی روش تمیز کردن به موقع را انتخاب کنید. با توجه به تمیزکردن دستی، اغلب عوامل نامطلوب مانند دوره تمیزکاری طول می کشد که باعث می شود که گل های پرواز در عملکرد دستگاه باعث پارکینگ شوند. هنگام تمیز کردن، گل های پروازی در قسمت های دیگر باعث ایجاد پارکینگ می شوند. این عوامل تأثیر خاصی بر کارآیی ماشین آلات خواهد داشت. این یک راه موثر برای حل این مشکل است با افزودن بنادر مکش در بخش های مهم که مستعد پریدن گل و تمیز کردن به موقع می باشند. . برای پیکربندی دستگاه مکش، دو جنبه زیر را در نظر بگیرید: (1) موقعیت نصب پورت مکش باید مناسب باشد، به طوری که برای رسیدن به هدف مکیدن دور ماندگی بدون تاثیر بر وضعیت جت جریان. (2) انتخاب فشار باد به طور دقیق به پارامترهای فن، قطر لوله و شکل پورت مکش مربوط می شود. هنگام پیکربندی، اقتصاد را در نظر بگیرید و در عین حال بر ثبات جنبش قوسی تأثیر نگذارید.

851.jpg

4. تنظیمات فرآیند

با استفاده از یک نخ پنبه 28 تیکه به عنوان مثال، گزینه های اساسی مانند فرم پمپ، قطر سیلندر، نوع پمپ پمپ، فرم سوزن، دارنده نازل و اندازه سوزن همانند الیاف الیافوفوبی .

4.1 انتخاب اولین مقدار آب. نخ یخی برش در انتهای نازل منحنی است. هدف از اولین آب این است که قبل از باز کردن نگهدارنده سر طوسی درست کنید و مقدار آب اول قبل از پایان پرواز آزاد را مشاهده کنید. مقدار اول مقدار آب کم است و برای اولین بار از مقدار آب استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که انتهای نخ قوس راست است. در جریان جوش آب جوش، نخ پنبه به علت حجم زیاد آب آن، باعث ایجاد پیچش نمی شود و مقدار آب اول متوسط می تواند مورد نیاز باشد.

4.2 تنظیم زاویه پرواز مقاومت نخی پنبه به طور کلی پایین تر از نخ فیبر آبدار است. انتخاب یک زاویه پرواز بزرگتر برای ویژگی های نخ پنبه مناسب تر است. این می تواند به طور موثر شکست عرضی ماشین آلات را کاهش دهد. زمان شروع تزریق با موقعیت نسبی تزریق واقعی و نیت تعیین می شود. سر خروج تنظیم شده است به طوری که زمان محدود کردن پرواز به 5 میلی متر در مقابل مرکز نازل تنظیم شده است. زاویه پرواز طناب حدود 165 درجه است.

4.3 تنظیم زمان پرواز محدودیت پرواز پروازی به دو مرحله تقسیم می شود: اول: "پرواز آزاد" که در ابتدا توسط نخ یقه ذخیره شده توسط وسیله اندازه گیری طول و سپس پرواز "محدود شده" که پرواز پرواز طولانی را اندازه گیری می کند . "پرواز آزاد" از باز شدن گیره شروع می شود، و نخ که در طول درام اندازه گیری شده ذخیره می شود، بلافاصله قطع می شود. سرعت پرواز بستگی به سرعت جریان جت و ضریب اصطکاک نخی طناب و جریان آب دارد. نسبتا بالا، متوسط سرعت پروازی از طناب بیش از 40m / s در شرایط ورق 140 سانتی متر و 800 r / min؛ زاویه "پرواز محدود" را می توان با توجه به الزامات پارچه سازی پارچه تنظیم کرد و این پایان پرواز آزاد به گیره می باشد. زاویه بین بسته شدن، سرعت آن بستگی به طول فیدر طوقه دارد، و سرعت فقط حدود 45٪ از "پرواز آزاد" است. این ترکیبی از "پرواز آزاد" و "پرواز محدود" در طناب پنبه بسیار مهم است. قدرت نخ پنبه کم است. اگر طناب به طور مستقیم از سرعت بالاتر در "پرواز آزاد" به سرعت 0 هنگامی که گیر گیر بسته شده است، یک تنش بزرگ به نخ نخی اعمال می شود که اغلب منجر به شکستن طناب نخی در سمت چپ می شود. ترکیبی از "پرواز آزاد" و "پرواز محدود"، در فرآیند قرار دادن بافت، سرعت نسوز طناب ابتدا از سرعت بالاتر "پرواز آزاد" به سرعت "پرواز محدود" کاهش می یابد، و سپس این پایین تر سرعت پرواز به سرعت 0 هنگامی که گیر گیر بسته است، به طوری که تنش بر روی نخ قوسی تعدیل شده است، و پدیده قرار دادن بافت به علت تنش بیش از حد طوقه ناشی از بسته شدن گیره حذف شده است.

4.4 تعیین مقدار آب باقی مانده از پایان جریان جت آب نازل تا زمانی که طناب پیچیده بسته شده باشد، طناب نخ هنوز نیاز به حفظ تنش مناسب برای اطمینان از عملکرد طبیعی بافندگی. در این زمان تنش با حجم آب باقی مانده حفظ می شود. نخ پنبه دارای مقدار زیادی آب است، و مقدار آب باقی مانده می تواند مورد نیاز باشد. مقدار آب باقی مانده را می توان با یک استروبوسکوپ بصری قضاوت کرد.


5. نتیجه گیری

اگر چه نخ پنبه یک فیبر هیدرولیکی است، طول عمر در هنگام شکستن کم است و مقاومت کم است. پس از تغییر جزئی به مکانیزم کنترل طناب، نخ پنبه را می توان به یک نخ پارچه بافته شده از یک جت آب جوش تبدیل کرد. تنظیم فرآیند بافتن پنبه نخ، زمان پرواز محدود، یک پارامتر مهم است که به طور مستقیم بر میزان شکست شتابان تاثیر می گذارد. انتخاب منطقی "زمان پرواز محدود" می تواند الزامات مورد نیاز برای مقاومت نخ را کاهش دهد، بافت های بافته شده را کاهش دهد و نرخ کلاس اول محصول را بهبود بخشد. در همان زمان، نخ پنبه پنبه پایین تر را می توان در جت آبی بافته شده. فرآیند تولید انبوه پارچه های پنبه ای با استفاده از جت های آبی در سازه های نساجی پایدار است، کیفیت محصولات نهایی مورد نیاز است و صادرات محصولات دسته ای به دست آمده است. با توجه به جذب آب بالای نخ پنبه، مصرف انرژی خشك پس از بافندگی حدود 10 درصد بالاتر از پارچه نخی نخاعی هیدروفیكی است و طول كششی در برش نخ پنبه كمتر از نخی فیبر آبكافی است. و نخ از نظر شکست ناقص شکسته است. جدول 2٪ تا 3٪ بالاتر از نخ فیبر هیدروفوب بافته شده است. برای این منظور، ضرورت است که به طور مداوم تجربه و تجسس در شیوه های تولید آینده را بررسی و تجمع دهد. بافتن نخ پنبه با موتور جت آب می تواند کارایی تولید پارچه پنبه را افزایش داده و دامنه استفاده از پارچه جت را افزایش دهد.

铭源机械-详情页_01.jpeg

دانش صنعت مربوطه

کپی رایت © چینگدائو مینگ منبع ماشین آلات صنعت شرکت با مسئولیت محدود تمام حقوق محفوظ است.